  • B43544A5397M002
B43544A5397M002
advertisement
Manufacturer No:
B43544A5397M002
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43544A5397M002
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
B43544A5397M002
Description:
B43544 390μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43544A5397M002
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B43544
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm