  • B43510A6687M7
B43510A6687M7
advertisement
Manufacturer No:
B43510A6687M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43510A6687M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 3.01A 24.9936mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43510A6687M7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    24.9936mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    3.01A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    240mOhm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    100mm
  • Height Seated (Max)
    102.0064mm