  • B43508E2128M087
B43508E2128M087
advertisement
Manufacturer No:
B43508E2128M087
HK JDW NO:
769-B43508E2128M087
Description:
1.2mF Capacitor 20% 2.51A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508E2128M087
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    1.2mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Leakage Current
    2.050945mA
  • Ripple Current
    2.51A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    45mm