  • B43508C5337M007
B43508C5337M007
advertisement
Manufacturer No:
B43508C5337M007
HK JDW NO:
769-B43508C5337M007
Description:
330μF Capacitor 20% 1.5A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508C5337M007
    NO
  • Terminal Shape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    370mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Leakage Current
    1.2552mA
  • Ripple Current
    1.5A
  • Tan Delta
    0.2
  • Length
    35mm