  • B43508A9157M002
B43508A9157M002
advertisement
Manufacturer No:
B43508A9157M002
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508A9157M002
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 770mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508A9157M002
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    820mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.66747mA
  • Ripple Current
    770mA
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm