  • B43501F2108M2
B43501F2108M2
advertisement
Manufacturer No:
B43501F2108M2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43501F2108M2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% 2.93A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43501F2108M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.93A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    130mOhm
  • Diameter
    30mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm