  • B43501C5227M7
B43501C5227M7
advertisement
Manufacturer No:
B43501C5227M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43501C5227M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1.46A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43501C5227M7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.46A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    730mOhm
  • Diameter
    30mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm