  • B43305G2128M082
B43305G2128M082
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2128M082
HK JDW NO:
769-B43305G2128M082
Description:
1.2mF Capacitor 20% 2.71A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2128M082
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.2mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Leakage Current
    2.05094mA
  • Ripple Current
    2.71A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    35mm