  • B43305E2687M87
B43305E2687M87
advertisement
Manufacturer No:
B43305E2687M87
HK JDW NO:
258-B43305E2687M87
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43305E2687M87
Description:
B43305 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.42A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305E2687M87
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.42A
  • Impedance
    260mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.42A @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%