  • B43082A9395M
B43082A9395M
advertisement
Manufacturer No:
B43082A9395M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43082A9395M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.9μF Capacitor 20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43082A9395M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Polarity
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Length
    16mm