  • B41895A7188M001
B41895A7188M001
advertisement
Manufacturer No:
B41895A7188M001
HK JDW NO:
258-B41895A7188M001
Description:
B41895 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41895A7188M001
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    B41895
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1800μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 10kHz
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Impedance
    21mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.34A @ 100kHz