  • B41888D5278M000
B41888D5278M000
advertisement
Manufacturer No:
B41888D5278M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41888D5278M000
Datasheet:
B41888D5278M000
Description:
2.7mF Capacitor 20% Bulk 2.93A 7.5mm Radial
Quantity:
In Stock : 6768
Step5Bar-code shipping tag
B41888D5278M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.675mA
  • Ripple Current
    2.93A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.18
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm