  • B41858D4338M003
B41858D4338M003
advertisement
Manufacturer No:
B41858D4338M003
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41858D4338M003
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B41858D4338M003
Description:
B41858 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41858D4338M003
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41858
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    77mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    25mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.858A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm