  • B41851A3228M
B41851A3228M
advertisement
Manufacturer No:
B41851A3228M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41851A3228M
Description:
2.2mF Capacitor 20% 760mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A3228M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Ripple Current
    760mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm