  • B41828A9336M
B41828A9336M
advertisement
Manufacturer No:
B41828A9336M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41828A9336M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk 145mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41828A9336M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK/TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    145mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    13.9954mm
  • Length
    12.5mm