  • B41456B8339M
B41456B8339M
advertisement
Manufacturer No:
B41456B8339M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41456B8339M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33mF Capacitor 20% 14A 22.1996mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41456B8339M
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Clamp
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    33mF
  • Lead Pitch
    22.1996mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    14A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    12mOhm
  • Diameter
    51.6mm
  • Height
    105.7mm
  • Height Seated (Max)
    106.7054mm