  • B41252B7478M000
B41252B7478M000
advertisement
Manufacturer No:
B41252B7478M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41252B7478M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
B41252B7478M000
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 2.09A 10mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 16095
Step5Bar-code shipping tag
B41252B7478M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    2.09A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm