  • B41231B5688M
B41231B5688M
advertisement
Manufacturer No:
B41231B5688M
HK JDW NO:
769-B41231B5688M
Datasheet:
B41231B5688M
Description:
6.8mF Capacitor 20% Bulk 3.15A 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41231B5688M
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    3.15A
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm