  • B41231A6338M
B41231A6338M
advertisement
Manufacturer No:
B41231A6338M
HK JDW NO:
769-B41231A6338M
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 2.97A 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41231A6338M
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    2.97A
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3mF