  • B37987F5104M000
B37987F5104M000
advertisement
Manufacturer No:
B37987F5104M000
HK JDW NO:
3410-B37987F5104M000
Package:
Radial
Datasheet:
B37987F5104M000
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37987F5104M000
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    30mm
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    2.4892mm
  • Length
    6.5024mm
  • Width
    5.0038mm