  • B37981F1222K054
B37981F1222K054
advertisement
Manufacturer No:
B37981F1222K054
HK JDW NO:
258-B37981F1222K054
Datasheet:
B37981F1222K054
Description:
B37981F 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37981F1222K054
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B37981F
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%