  • B33364A3406J050
B33364A3406J050
advertisement
Manufacturer No:
B33364A3406J050
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B33364A3406J050
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
40μF Film Capacitor 5% Radial Quick Connect 370V-AC Polypropylene Brackets, Chassis Mount, Holder
Step5Bar-code shipping tag
B33364A3406J050
    Select All
  • Mount
    Brackets, Chassis Mount, Holder
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    40μF
  • Voltage - Rated AC
    370V
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Dielectric
    PP
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Height
    85mm
  • Height Seated (Max)
    86.995mm
  • Length
    70.0024mm
  • Width
    70mm