  • B32932A3154K189
B32932A3154K189
advertisement
Manufacturer No:
B32932A3154K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32932A3154K189
Package:
Radial
Datasheet:
B32932A3154K189
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 305V-DC 305V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32932A3154K189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7128
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.0104mm