  • B32923H3224K000
B32923H3224K000
advertisement
Manufacturer No:
B32923H3224K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32923H3224K000
Description:
B32923H 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32923H3224K000
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32923H
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.276W 26.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm