  • B32923C3564M289
B32923C3564M289
advertisement
Manufacturer No:
B32923C3564M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32923C3564M289
Description:
560nF Film Capacitor 20% Radial 630V-DC 305V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32923C3564M289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    8.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    8.5mm