  • B32922C3683K
B32922C3683K
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3683K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32922C3683K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 305V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 2537
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3683K
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.0038mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm