  • B32794D4225KN9
B32794D4225KN9
advertisement
Manufacturer No:
B32794D4225KN9
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32794D4225KN9
Description:
B32794 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1050V 1.05kV-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32794D4225KN9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32794
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.551W 31.50mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    1050V 1.05kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10.4mOhms
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.965 24.50mm