  • B32778G4107J000
B32778G4107J000
advertisement
Manufacturer No:
B32778G4107J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32778G4107J000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
B32778G4107J000
Description:
B32778 100μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32778G4107J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32778
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.3mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    35mm