  • B32686A0474J
B32686A0474J
advertisement
Manufacturer No:
B32686A0474J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32686A0474J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 400V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 11416
Step5Bar-code shipping tag
B32686A0474J
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    27.9908mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF