  • B32683A6473K
B32683A6473K
advertisement
Manufacturer No:
B32683A6473K
HK JDW NO:
3410-B32683A6473K
Description:
B32683 0.047μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32683A6473K
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32683
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Custom Capabilities
    Ammo Pack, Reel, or Untaped
  • Length
    26.5mm