  • B32682A6472K000
B32682A6472K000
advertisement
Manufacturer No:
B32682A6472K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32682A6472K000
Description:
0.0047μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 5085
Step5Bar-code shipping tag
B32682A6472K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0047μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%