  • B32678G4406J000
B32678G4406J000
advertisement
Manufacturer No:
B32678G4406J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32678G4406J000
Description:
40μF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 5187
Step5Bar-code shipping tag
B32678G4406J000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    40μF
  • Depth
    35mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Length
    57.5mm