  • B32678G1156K000
B32678G1156K000
advertisement
Manufacturer No:
B32678G1156K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32678G1156K000
Datasheet:
B32678G1156K000
Description:
15μF Film Capacitor 10% Radial 750V-DC 750V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32678G1156K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    750V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    750V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    900V
  • Height
    45mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    30mm