  • B32676G8475K000
B32676G8475K000
advertisement
Manufacturer No:
B32676G8475K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32676G8475K000
Datasheet:
B32676G8475K000
Description:
B32676 4.7μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 875V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32676G8475K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32676
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.102W 42.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Long Life
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    875V
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm