  • B32676E6335K
B32676E6335K
advertisement
Manufacturer No:
B32676E6335K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32676E6335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 350V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676E6335K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    16mm
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9.3mOhm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height
    28.5mm
  • Height Seated (Max)
    28.4988mm
  • Length
    42mm
  • Width
    16.002mm