  • B32672Z5473J000
B32672Z5473J000
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z5473J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672Z5473J000
Datasheet:
B32672Z5473J000
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial 520V-DC 520V-AC Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z5473J000
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 277
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    520V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    277V
  • Length
    18mm