  • B32672P4684K
B32672P4684K
advertisement
Manufacturer No:
B32672P4684K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32672P4684K
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 450V-DC 160V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672P4684K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.9944mm