  • B32672L8912K000
B32672L8912K000
advertisement
Manufacturer No:
B32672L8912K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L8912K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
9.1nF Film Capacitor 10% Radial Radial 2kV-DC 700V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672L8912K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    9.1nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm