  • B32672L8182J189
B32672L8182J189
advertisement
Manufacturer No:
B32672L8182J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L8182J189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.8nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672L8182J189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm