  • B32672L8153K000
B32672L8153K000
advertisement
Manufacturer No:
B32672L8153K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L8153K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial 2kV-DC 700V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 13533
Step5Bar-code shipping tag
B32672L8153K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7133
  • Height
    14.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm