  • B32672L1722K
B32672L1722K
advertisement
Manufacturer No:
B32672L1722K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32672L1722K
Description:
7.2nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1.6kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672L1722K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    7.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    15.0114mm