  • B32672L1183K000
B32672L1183K000
advertisement
Manufacturer No:
B32672L1183K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L1183K000
Package:
Datasheet:
Description:
18nF Film Capacitor 10% Radial 1.6kV-DC 600V-AC
Quantity:
In Stock : 8487
Step5Bar-code shipping tag
B32672L1183K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    15mm