  • B32671P6154K000
B32671P6154K000
advertisement
Manufacturer No:
B32671P6154K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671P6154K000
Datasheet:
B32671P6154K000
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 200V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 6312
Step5Bar-code shipping tag
B32671P6154K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    630V
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm
  • Width
    6mm