  • B32671L0332K000
B32671L0332K000
advertisement
Manufacturer No:
B32671L0332K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671L0332K000
Description:
B32671L 3.3nF Film Capacitor 10% Radial
Quantity:
In Stock : 1722
Step5Bar-code shipping tag
B32671L0332K000
    Select All
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    B32671L
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm