  • B32671L0222J000
B32671L0222J000
advertisement
Manufacturer No:
B32671L0222J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671L0222J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Radial Radial 1kV-DC 500V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32671L0222J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    10mm