  • B32669C3305K
B32669C3305K
advertisement
Manufacturer No:
B32669C3305K
HK JDW NO:
3410-B32669C3305K
Description:
3μF Film Capacitor 10% Axial 250V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32669C3305K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):250
  • HTS Code
  • Capacitance
    3μF
  • Voltage - Rated AC
    250V
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm