  • B32656T8824K
B32656T8824K
advertisement
Manufacturer No:
B32656T8824K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656T8824K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32656 820nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 850V-DC 450V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32656T8824K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32656
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    18.9992mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    24.003mm