  • B32656S474K563
B32656S474K563
advertisement
Manufacturer No:
B32656S474K563
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32656S474K563
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Lug 1kV-DC 480V-AC Screw, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32656S474K563
    Select All
  • Mount
    Screw, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Lug
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm