  • B32656S0155K566
B32656S0155K566
advertisement
Manufacturer No:
B32656S0155K566
Manufacturer:
Epcos
HK JDW NO:
3410-B32656S0155K566
Package:
Datasheet:
Description:
1.5μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 4085
Step5Bar-code shipping tag
B32656S0155K566
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 480
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    480V
  • Height
    45mm
  • Length
    42mm
  • Width
    30mm