  • B32654A7154K189
B32654A7154K189
advertisement
Manufacturer No:
B32654A7154K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32654A7154K189
Datasheet:
B32654A7154K189
Description:
B32654 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1250V 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32654A7154K189
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    1250V 1.25kV
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32654
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.433W 31.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%